Ledelse    » Bestyrelse m.fl.
 

Medlemmer af bestyrelsen m.fl.

Bestyrelse, suppleanter og revisorer vælges på den ordinære generalforsamling.
Bestyrelsens medlemmer vælges for 2 år ad gangen, således at 3 medlemmer afgår i lige år og 2 medlemmer afgår i ulige år.

Bestyrelsen består af 5 medlemmer. Bestyrelsen vælger selv sin formand.


Suppleanter og revisorer vælges for 1 år ad gangen.
 

Navn GH Funktion/område  Telefon E-mail
Bestyrelse:
Franciska Unger 55 Formand (orlov intil 1/9 2021) 51 93 53 83 franciska.unger@gmail.com
  Anders Westenholz 104 Grønt udvalg og arkitektudvalg 45 93 85 60 anders@westenholz.com 
  Andreas Andersen 10 Teknisk udvalg 53 38 20 45 dasgespenst@gmail.com
  Kim Bentzen 114 Næstformand og grønt udvalg 23 45 83 95 kimbentzen@mail.dk
  Christian Saxe 78 Teknisk udvalg og legepladser 27 77 09 40 christian_saxe@hotmail.com
Suppleanter:
Morten Vedelsbøl 27 Aktivitets- og arkitektudvalg 30 23 77 03  morten@biosis.dk
Amalie Lyngbo Hjort 18 Aktivitetsudvalg 29 86 48 90 amalie@beofilm.dk 
Revisorer:
Jørgen Lauersen 24
Frank Møbjerg 29
Kasserer:
Ulla Wessel-Larsen 23 Kasserer 40 50 11 55 ulla.wessel@gmail.com
Grundejerforeningen Gassehaven - 2840 Holte