Ledelse    » Bestyrelse m.fl.
 

Medlemmer af bestyrelsen m.fl.

Bestyrelse, suppleanter og revisorer vælges på den ordinære generalforsamling.
Bestyrelsens medlemmer vælges for 2 år ad gangen, således at 3 medlemmer afgår i lige år og 2 medlemmer afgår i ulige år.

Bestyrelsen består af 5 medlemmer. Bestyrelsen vælger selv sin formand.


Suppleanter og revisorer vælges for 1 år ad gangen.

Kontakt bestyrelsen på grundejerforeningen_gassehaven@forening.dk eller kontakt de enkelte udvalg direkte:

 

Navn GH Funktion/område  Telefon E-mail
Bestyrelse:
Franciska Unger 55 Formand 51 93 53 83 franciska.unger@gmail.com
  Anders Westenholz 104 Grønt udvalg og arkitektudvalg 45 93 85 60 anders@westenholz.com
  Henning Saabøll 115 Teknisk udvalg  40 54 46 98 henning@saaboell.com
  Kim Bentzen 114 Næstformand og grønt udvalg 23 45 83 95 kimbentzen@mail.dk
  Amalie Lyngbo Hjort 18 Aktivitetsudvalg 29 86 48 90 amalie@beofilm.dk
Suppleanter:
  Louise Friberg Sørup 70 Aktivitets- og arkitektudvalg 61 95 33 06 louisefribergs@gmail.com
Tobias  65 Aktivitetsudvalg 28 29 27 46 tobiashjort@gmail.com
Revisorer:
Jørgen Lauersen 24
Frank Møbjerg 29
Kasserer:
Ulla Wessel-Larsen 23 Kasserer 40 50 11 55 ulla.wessel@gmail.com
Grundejerforeningen Gassehaven - 2840 Holte